Data i czas wydarzenia:

15-12-2022 (18:30)
- 10-01-2023 (18:00)

Gdy

czas świąteczny

staje się najbardziej wyczekiwanym:

zapach choinki, życzenia, rodzinne spotkania…

 

galeria SoA tworzy wyjątkową wystawę prac, by nie zapomnieć zaprosić do domu gościa niespodziewanego, zaskakującego i pięknego – dzieło sztuki.

 

Zapewne długo będzie on świadkiem niepowtarzalnego czasu, będzie tworzył klimat i będzie towarzyszył jako najmilsze wspomnienie osób nam najbliższych.

 

Dzieło sztuki jako dawno wypatrywany, niespodziewany i zaskakujący Gość – Niespodzianka.

Nie ma piękniejszego prezentu na Święta…

 

Prezentujemy Państwu czworo niezwykłych Artystów, którzy na Święta niczym opłatkiem chcą się podzielić tym co najlepsze – swoim talentem i wrażliwością.

 

Już 15 grudnia (czwartek) o g. 18.30 

w galerii SoA będzie można zobaczyć i kupić prace 

Karoliny Sosnowskiej

Marcina Zalewskiego

Stanisławz Gajewskiego

oraz

Ewa Engler-Herer

 

Karolina Sosnowska prezentuje na wystawie prace z dwóch cykli „Kosmos” i „Florax”.

 

Cykl „Kosmos” to ilustracje znanej nam wizualności, ale przypominające raczej marzenie senne. Są to min. mgławice, gwiazdy planety i statki kosmiczne.

W kosmicznej przestrzeni pojawiają się formy geometryczne, organiczne, odnajdziemy też tam litery.

 

Tworzenie cyklu „Kosmos” miało dla Karoliny duże znaczenie w doświadczeniu swobody wypowiedzi twórczej oraz interpretowaniu rzeczywistości.

 

Prace z cyklu „Florax” są natomiast interpretacją natury, która jest przefiltrowana przez wrażliwość artystki.

Karolina łączy ze sobą elementy, które nie występują razem w przyrodzie choć z niej pochodzą. Przedstawione organizmy współistnieją ze sobą. Wszystko żyje i przenika się nawzajem.

 

Prace z obydwu cykli wykonane są w technice mieszanej. Do ich realizacji artystka użyła akwareli kredek i flamastrów.

 

Ewa Engler-Herer zaprezentuje prace z cyklu Zima.

 

Zima. Śnieg. Biel.

Śnieg działa jak gumka, wymazuje dużą część rzeczywistości. Zakrywa chaos, porządkuje. Świat staje się przytulny, bezpieczny, cichy i spokojny, wreszcie można się odprężyć. Las pokryty śniegiem staje się abstrakcją, pełną kropek, plam, linii, kierunków. Wbrew pozorom ten pejzaż jest niezwykle bogaty. To kaligrafia natury.

 

Stanisław Gajewski zaprezentuje akty, które przenoszą sferę intymną kobiecego ciała do zbioru plam, linii, kontrastów czerni-bieli i całej gamy szarości. Surowość przedstawienia miesza się z barokową formą i wirtuozerskim rysunkiem, wrażliwa kreska – z rozlewającą się plamą, precyzyjna wycinanka – kontrastuje z jednolitym tłem. Wszystko to służy Gajewskiemu do swojego rodzaju gry z widzem, której celem jest kreowanie emocji odbioru.

 

Marcin Zalewski o zwierzętach i geometrii w jego obrazach:

Zwierzęta są niewątpliwie jednym z najstarszych i najchętniej wykorzystywanych motywów w sztuce, począwszy od malarstwa naskalnego paleolitu po dzień dzisiejszy. Zwierzęta zawsze były dla mnie fascynujące i niepowtarzalne same w sobie, wciąż są nieocenionym źródłem obserwacji i inspiracji. Dodatkowo na przestrzeni wieków zwierzęta stały się nośnikiem rozmaitych treści, które przypisał im zmęczony swoim antropocentryzmem człowiek, odwołując się poprzez sztukę do natury, m.in. poprzez obserwację zwierząt właśnie. Geometria w sztuce jest równie potężna i pierwotna co tematyka zwierzęca, ale występuje jako osiągnięcie umysłu ludzkiego. Jest to uniwersalny język oparty na umiejętności dostrzegania, rozpoznawania i konstruowania przez człowieka skończonych form abstrakcyjnych, a także wykorzystywania ich jako nośnika informacji, myśli, a nawet uczuć.

Większość moich obrazów to są w gruncie rzeczy portrety lub pejzaże, tylko że skierowane do wewnątrz, wynikające z poczucia przepastnej, wewnętrznej przestrzeni, nierealnego odbicia realnego świata, ukrytej “cywilizacji” geometrycznych myśli i zwierzęcych wrażeń, którymi chciałbym się po prostu dzielić z innymi. Jako artysta mam potrzebę tworzyć swój własny pejzaż myśli i udostępniać go dla “zwiedzających”, czyli generalnie dla ludzi poszukujących w życiu czegoś więcej niż tylko rutynowa egzystencja w tzw.”strefie komfortu”.

 

Scenariusz wernisażu:

 

  • 18.30 – otwarcie wystawy, przywitanie gości
  • 18.30 – rozmowa z Artystami, którą poprowadzi Artur Wolski
  • 19.15 – wspólne zdjęcie

 

WSTĘP WOLNY. Zapraszamy!

Wystawa czynna od 15 grudnia do 10 stycznia 2023 roku

Udostępnij:

Zapisz się na nasz newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami o wydarzeniach w galerii Station of Art

Newsletter Soa Icon

Zapisz się na nasz newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami o wydarzeniach w galerii Station of Art

Nazwa użytkownika lub adres e-mail *
Hasło *

Nie pamiętasz hasła?