Urodzona w 1985 roku w Warszawie.
W roku 2011 ukończyła studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. S. Baja, a aneks z ilustracji w pracowni dr Z. Januszewskiego. Uczestniczka powyżej 20 wystaw zbiorowych (w tym w Niemczech) oraz 8 indywidualnych. Uczestniczka Warszawskich Targów Sztuki, oraz Targów Sztuki Affordable Art Fair w Nowym Jorku i Bridgehampton , Hamburgu, Singapurze, Hong Kongu, Londynie (2019-24).
Prace m. in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku Oddział Sztuki Nowoczesnej, w kolekcji Legnickiej Galerii Sztuki, oraz w prywatnej kolekcji Prezydenta Rep. Fed. Niemiec Horsta Koehlera.
Konkursy:
Laureatka I Nagrody Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2011 (Legnica), oraz wyróżnienia w Konkursie Potok Sztuki 2016 (Sopot). Finalistka wielu konkursów, m.in. kilkukrotnie: Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (Szczecin), Bielskiej Jesieni (Bielsko-Biała), Konkursu malarskiego im. L.Wyczółkowskiego (Bydgoszcz), Triennale Małych Form Malarskich (Toruń). Jest również finalistką I. Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna oraz VI. Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego w Rzeszowie.
Wybrane wystawy indywidualne:
Wybrane wystawy zbiorowe:
Fragment wywiadu dla Arteonu ( 09/2016) – artist statement
Większość moich obrazów to notatki z miejsc, w których byłam, i które wywarły na mnie jakieś osobliwe wrażenie. To motywy lokalne – warszawskie, mazowieckie, czasem z podróży, np. do Francji, Włoch. Na moje poczucie estetyki wpłynęło dorastanie na pobudzającym wyobraźnię Ursynowie, z jego labiryntem osiedlowych uliczek, zatopionych w bujnej zieleni ogródków, i bloki, proste, monumentalne betonowe formy. Mam tendencję do syntezy, geometryzacji obrazu, ale też zamiłowanie do szczegółów. (…) Lubię sztukę opowiadającą historie, pozwalającą zanurzyć się w inną rzeczywistość. Maluję motywy istniejące tu i teraz, które jednak mogłyby znajdować się w innym miejscu lub czasie (dyskretnie przypominające, że teraźniejszość jest częścią kontinuum), które można powoli kontemplować, harmonijnie łączące cywilizację i naturę. Do głosu dochodzi myślenie symboliczne, szukanie ,,metafizyki miejsc’’, ,,mistyki codzienności’’, niezwykłości w tym, co z pozoru oczywiste. Próbuję oddać nastrój, intensywność oddziaływania obrazu, obudzić wyobraźnię. Ważne są światło i kolor. Podoba mi się np. sztuka starożytnych ludów, wiele dzieł średniowiecznych i renesansowych (np. Lorenzetti, Limbourg, Botticelli) z ich subtelnością, precyzją, dbałością o detal. Ważną formą sztuki, o dużej sile oddziaływania na emocje, jest dla mnie muzyka. Czasami moją uwagę przykuwa ciekawy kadr z filmu, zdjęcie w gazecie. Interesuje mnie to, co uznaję za oryginalne, zaskakujące, niebanalne, sugestywne, magnetyczne, piękne.
Bądź na bieżąco z nowościami o wydarzeniach w galerii Station of Art