Ceni sobie wolność i niezależność jakie daje mu sztuka. Fascynuje go różnorodność i moc oddziaływania na odbiorcę, któremu w swoich obrazach daje możliwość indywidualnej interpretacji.
Artysta zabiera nas w podroż, w głąb ludzkich pragnień i lęków. Próbuje uchwycić, wydobyć piękno i kruchość ludzkiej duszy. Ukazuje walkę w pokonywaniu własnych uprzedzeń i słabości. Cykl ten zatrzymuje nas, nie pozwala przejść obojętnie. Obrazy komunikują się z nami, prowokują do podjęcia dialogu, skłaniają do refleksji nad tym co w życiu ulotne. Jest to sposób na uwolnienie oraz zrozumienie swoich emocji. To również znalezienie nowego sposobu pozawerbalnej komunikacji z odbiorą. Kolorystyka obrazów doskonale przekazuje gwałtowne i głębokie emocje. Główną rolę ogrywa kolor i dynamika – jest to szeroka paleta emocji bogata w kolory i faktury jako nieustająca podroż w poszukiwaniu nowych technik i narzędzi malarskich.
Łukasz Lucjan Jankiewicz urodził się w 1975r. w Jaworze. Jego rodzinne strony to już tylko wspomnienie z dzieciństwa, które kojarzy się z….. wycieczkami po wygasłych wulkanach na Dolnym Śląsku. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jankiewicz to młody, wszechstronny, utalentowany i odważny artysta. Jednocześnie projektant, architekt wnętrz, który nie boi się eksperymentować, poszukiwać oraz prowokować.
Inspiracje twórcze czerpie głównie z impresjonizmu: Gerhard Richter a w młodości Vincent Van Gogh. Odważnie uprawia malarstwo wielkoformatowe, nie ogranicza się do jednego stylu czy techniki, wciąż eksperymentuje z różnymi narzędziami malarskimi. Często wychodzi poza klasyczne ramy obrazu poprzez łączenie technik i odkrywanie kinetyki koloru. Ważną rolę w jego pracach odgrywa również faktura.
Artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą.
W 2012r. zdobył nagrodę Wydziału Promocji Urzędu Miasta Wrocławia na pokazie “Ubrać Wrocław” za strój inspirowany Iglicą
-Grudzień 2014r. w Galerii POSK w Londynie brał udział w zbiorowej wystawie polskiego malarstwa współczesnego „DNA Kobiety”.
Listopad 2015r. w Galerii DNA we Wrocławiu odbyła się indywidualna wystawa artysty pt. „Symbioza”, gdzie w cyklu obrazów przedstawiał nierozerwalny związek człowieka z naturą.
Czerwiec 2016 wystawa zbiorowa w Promenadach Wrocławskich.
Lipiec 2016 wystawa zbiorowa Hotel Sherathon w Sopocie.
18 wrzesień 2017 wystawa indywidualna Galeria NEXT-portret emocjonalny.
14 luty 2019 wystawa indywidualna Sofitel Old Town portret emocjonalny kobiety.
5-25 kwiecień 2019 STOWARZYSZENIE KAMIENICA ŁÓDZ -PORTRET EMOCJONALNY
2021 FESTIWAL CHOPINOWSKI -SYNAGOGA ULIENBURGRÓW W AMSTERDAMIE -wystawa zbiorowa
20 marzec 2022 Gemini Gallery EINDHOVEN HOLANDIA -wystawa zbiorowa
2025 © SoA Gallery
Bądź na bieżąco z nowościami o wydarzeniach w galerii Station of Art