Filip Moszant

Informacja ogólna o artyście

W jego twórczości ukazane jest intuicyjne przeciwstawienie się procesowi formowania i socjalizacji. Ujawniło się ono w jego dzieciństwie, gdy podczas lekcji szkolnych zmieniał rzeczywistość klasowej sali odbieranej zmysłami w wizualną abstrakcję rysowaną flamastrami. Był to wyraz nieuchronności naturalnych procesów zachodzących w małym chłopcu, jak również przejaw buntu przeciwko zrównywaniu jednostki do ”jedynie słusznego” schematu. Bunt ten wynika z wewnętrznego imperatywu tworzenia, nakazującego przekraczanie narzuconych programów myślowych i społecznych, czy też norm zachowań. W swojej istocie schematy urągają człowieczeństwu oraz jednej z fundamentalnych wartości, jaką jest wolność…

– prof. Leon Tarasewicz
fragment recenzji pracy dyplomowej F. Moszanta, 2016 r.

Biografia / Wykształcenie

Filip Moszant urodził się w 1987 w Avignon. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza. Jego prace znajdują się w kolekcji Banku Polskiego PKO i Bank’u światowego.

Nurt / Kierunek w sztuce

Abstrakcjonizm

Wystawy artysty

Autor wystaw indywidualnych :’The lamps are different, but the light is the same’ – wystawa dyplomowa prezentowana w Galerii Spokojnej w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w przestrzeni miejskiej w Warszawie (2017), a także ,,Poza słowami” w siedzibie Banku PKO w Warszawie (mecenat Fundacji PKO Bank Polski, (2016). Dwa razy brał udział w renomowanej zbiorowej wystawie “Bielska Jesień” w 2017 i 2021. W 2020 również brał udział w wystawie “4 konkurs ogólnopolski Leona Wyczółkowskiego”. 

Konkursy i nagrody

Jego prace dyplomowe pojawiły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Warszawie “Coming Out 2017”.  W 2020 w Krakowie na “Dystans Art Competion” dostał wyróżnienie kolekcjonerki Renaty Adamczyk. 

Udostępnij:

Dzieła autora w sprzedaży

Archiwum dzieł autora

Nic nie znaleziono
Newsletter Soa Icon

Zapisz się na nasz newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami o wydarzeniach w galerii Station of Art

Szukasz prac tego artysty?

Napisz lub skontaktuj się z nami telefonicznie +48 518 268 947
Nazwa użytkownika lub adres e-mail *
Hasło *

Nie pamiętasz hasła?